Бајић са поносом истиче да је „BS Computer“ заправо расадник квалитетних ИТ кадрова. Након одређеног времена које проведу у овој фирми, често се запошљавају у ИТ фирмама „Леви 9“ и „Вега“.
„BS Computer је добра референца за запошљавање, добра одскочна даска. Информатичари су специфични као радници. Имају посебан психолошки склоп, чешће мењају фирме због засићења послом у једном окружењу - чим им се пружи прилика прелазе у другу фирму, у неко изазовније окружење. Уколико поседују логику за овај посао и на смисаон начин приступају решавању проблема, лако се сналазе на различитим пословима“, истиче Бајић.
На стручној пракси тренутно је Бојан Матић, мастер инжењер информационих технологија. Завршио је Технички факултет „Михајло Пупин“ у Зрењанину, те му стручна пракса у оваквој фирми много значи: „На пракси сам међу колегама, међу ИТ стручњацима, а ментор ми је директор фиме“.
Бајић сматра да на тржишту рада нема довољно стручних људи за рад у ИТ сектору: „Зато ми укључујемо младе у стручну праксу и кроз рад их постепено уводимо у посао, како би се видело ко за шта има афинитете“.
„BS Computer“ нуди услуге пројектовања и израде рачунарских мрежа, ИТ аутсорсинг (оutsourcing) - за клијенте који немају ИТ сектор релизују комплетне активности имплементације информационе технологије по принципу „кључ у руке“, информатички инжењеринг, ИТ консалтинг, продају рачунара и рачунарске опреме, сервера, итд. Фирма је основана 2005. године у Зрењанину. У почетку су пружали искључиво информатичке услуге, а током година делатност се проширила на систем интеграцију и велепродају и малопродају рачунара и опреме.
„Coveris Rigid Serbia“ d.o.o са седиштем у Зрењанину део је „Coveris high performance packaging“ групације, која је глобални лидер у производњи и дистрибуцији амбалаже. Зрењанински огранак бави се производњом пластичне амбалаже - пластичних чашица за млеко и млечне производе, кутија и поклопаца за маргаринску индустрију. И у овом предузећу млади након обављене стручне праксе обично остају као запослени. До сада се 12 лица на овај начин запослило.
„Кандидате за стручну праксу бирамо на основу постигнућа на тестовима познавања енглеског језика и рада на рачунару, као и иницијалног интервјуа“, истиче директор Богдан Качар.
Од новембра 2015. године на стручној пракси је Слађана Милосављевић, мастер економиста.
„Завршила сам Економски факултет у Суботици, стручну праксу започела сам на административним пословима, општим и кадровским, а затим прешла да учим о продаји и обављам послове комерцијалисте. Пракса ми је изузетно значајна, једно су знања на факултету, а друго на конкретном послу. Задовољна сам компанијом, тимом, ентузијазмом у овом динамичном окружењу“, каже Слађана.
На пословима контроле квалитета израде чаша и штампе за амбалажу је струковни инжењер технологије Иван Петровић. Његово радно место је у лабораторији, где се контролише квалитет амбалаже за јогурт, кисело млеко, маргарин бројних робних марки које виђамо у витринама маркета.
„Знања која сам стекао школовањем примењујем овде, али је значајна и помоћ ментора“, истиче Иван. Завршио је зрењанинску Високу техничку школу струковних студија, затим специјализацију у трајању од једне године. Рад у струци га испуњава и волео би да остане као радник у предузећу „Coveris“.
Током 2016. године на подручју Средњобанатског округа 48 лица је укључено у програм стручне праксе, а 6 у програм стицања практичних знања.