Пројекат је представио 200 предузетничких иницијатива, на сајмовима предузетништва који су одржани у 11 градова и региона у Србији. Спроведен је у сарадњи са организацијом „Енека“ (ENECA), Привредном комором Србије (ПКС) и регионалним привредним коморама, Министарством привреде, Националном службом за запошљавање (НСЗ), Развојном агенцијом Србије (РАС) и многобројним локалним организацијама, а финансирала га је Америчка агенција за међународни развој USAID.
Амбасадор САД у Србији Кајл Скат изразио је задовољство што је овај пројекат подржао велики број националних и локалних организација које су радиле заједно у циљу подизања свести о предузетништву у Србији.
„У протеклих 15 година САД су преко USAID-а уложиле преко 350 милиона долара у подстицање економског развоја Србије. Током Године предузетништва у Србији, САД су поносне што су допринеле напорима Владе Србије да подстакне предузетништво као кључни фактор одрживог економског раста”, нагласио је амбасадор Скат.
Током 2016. године, у сарадњи са Српском асоцијацијом менаџера, Национална служба је активно учествовала у реализацији пројекта „Шанса за нови почетак“. Филијале Националне службе предузеле су активности на информисању и мотивисању лица са евиденције која су у статусу вишка запослених да узму учешће на сајмовима, који су од почетка године одржани у следећим градовима: Сомбор, Крагујевац, Чачак, Лесковац, Ниш, Ужице, Крушевац, Нови Пазар, Београд. Филијале НСЗ надлежне за ова подручја на сајмове су упутиле 1.976 особа.
Како је на скупу истакао в.д. директор Развојне агенције Србије Жељко Сертић, у Србији је од почетка године 36.000 малих предузећа и предузетника почело сопствени бизнис.
Директор Националне службе за запошљавање Зоран Мартиновић истакао је да је од овог броја 3.600 предузећа основано уз директну подршку Националне службе за запошљавање.
„Повезивање свих партнера допринело је да се људи лакше опредељују за сопствени бизнис. Ове године 12.000 лица прошло је обуке НСЗ за предузетништво. Недавно усвојен Национални акциони план запошљавања за 2017. годину предвиђа и нове, унапређене програме за угрожене категорије на тржишту рада, међу којима су и вишкови запослених. Од следеће године сви незапослени који без посла остају као технолошки вишак добијаће већа подстицајна средства. Технолошки вишкови који се определе за покретање сопственог посла моћи ће да конкуришу за 200.000 динара, али и да добију додатна средства, уколико у року од три месеца докажу да су део отпремнине уложили у покретање сопственог посла“, најавио је директор НСЗ.
Национална служба за запошљавање, ПКС, РАС, Министарство привреде и НВО „Енека“ добили су захвалнице за дугогодишње партнерство и сарадњу.