Подршка предузетништву у филијали Краљево
Филијала Краљево Националне службе за запошљавање je 7. јула, у свечаној сали Народне библиотеке „Стефан Првовенчани“ у Краљеву, организовала свечано уручење одлука за самозапошљавање.
Годишња конференција платформе ,,Таленти екосистем”, у организацији Тачке повратка и Фонда за младе таленте Републике Србије, одржана је данас у Београду
Овом приликом, министарка науке, технолошког развоја и иновација др Јелена Беговић испред Министарства потписала је са Тачком повратка Меморандум о разумевању који има за циљ да унапреди будуће заједничке иницијативе у области циркуларних миграција, програме увезивања науке и привреде, као и подршку ,,Таленти екосистему”.
Конференција је окупила 100 дипломираних стипендиста Фонда за младе таленте, бројне представнике јавног и приватног сектора, специјалисте за људске ресурсе и талент менаџмент, научнике, научнице и повратнике, као и представнике међународних организација.
Министарка науке, технолошког развоја и иновација др Јелена Беговић овом приликом истакла је важност потписаног Меморандума. ,,Циљ сарадње Министарства и Тачке повратка који ће бити остварен помоћу Меморандума је постизање што боље везе између свих оних који су у неком тренутку одлучили да оду из земље ради школовања или посла. Желимо да створимо систем у који ће млади моћи и желети да се врате и донесу знање које су стекли. Држава је већ пуно учинила по том питању, али важно је и да људи који оду у иностранство ради развијања каријера не изгубе контакт са матицом. Њихово искуство и знање су нам драгоцени и зато је важно да постоје заједнички пројекти који развијају комуникацију, попут овог”, поручила је министарка Беговић.
Директор Тачке повратка Урош Живковић представио је најважније резултате рада те организације као и ,,Таленти екосистема” у протеклој години. ,,Изузетно смо поносни на резултате сарадње са Фондом за младе таленте, на покретање Алумни мреже Фонда, као и на чињеницу да смо у првој години ове иницијативе развили апликацију Таленти. Екосистем која омогућава стипендистима Фонда да се директно повежу са послодавцима. Верујемо да ће их то додатно мотивисити да посматрају повратак из иностранства као прилику за даље каријерно напредовање у Србији“, истакао је Живковић.
У оквиру конференције, одржан је панел „Будућност рада: Учење и стицање вештина као кључ успеха“. Поред министарке др Беговић, на панелу су учествовали директор Националне службе за запошљавање Милан Боснић, директорка Националне академије за јавну управу Марина Дражић и генерални директор NCR Voyix и председник Управног одбора Америчке привредне коморе у Србији Стефан Лазаревић. Панел је отворио стални представник Програма Уједињених нација за развој (УНДП) у Србији Јакуп Бериш.
Фокус панела био је на вештинама које су неопходне за успешно прилагођавање тржишту рада на које ће у будућности све више утицати даљи развој нових технологија, попут вештачке интелигенције. Панелисти су такође нагласили важност привлачења талената и улагања у људски капитал за даљи раст економије. У разговору је посебно истакнут значај неформалног образовања, образовања одраслих и целоживотног учења, као допуне формалном образовном систему.
Платформа ,,Таленти Екосистем” је осмишљена са циљем повезивања и јачања сарадње између послодаваца из јавног и приватног сектора, са једне и добитника стипендија Фонда за младе таленте, са друге стране.
Филијала Краљево Националне службе за запошљавање je 7. јула, у свечаној сали Народне библиотеке „Стефан Првовенчани“ у Краљеву, организовала свечано уручење одлука за самозапошљавање.
Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, у сарадњи са Националном службом за запошљавање, Унијом послодаваца Србије и Привредном комором Србије, спроводи националну анкету о потребама послодаваца за период 2025–2027. године.
Филијала Кикинда Нaционалне службе за запошљавање организовала је 23.06.2025. године свечану доделу уговора за субвенције за самозапошљавање. Уговоре је уручио директор НСЗ Милан Боснић.
Филијала Пирот Националне службе за запошљавање је 19. јуна 2025. године, имала прилику да учествује на догађају у оквиру пројекта „Снажне и важне“, у организацији НАЛЕД-а, а уз подршку Британске амбасаде у Београду. Тема догађаја је представљање истраживања ставова малих предузећа, предузетника и предузетница у Србији и приказ примера добре праксе пружања подршке развоју женског предузетништва у јединицама локалне самоуправе.
У току је пријављивање незапослених особа за обуку за Java Script програмирање у Филијали Нови Сад Националне службе за запошљавање (НСЗ) у Новом Саду. Обука ће трајати до 8 недеља и планирано је укључивање 20 незапослених лица. Предвиђена динамика обуке је 20 сати у току радне недеље (5 радних дана по 4 сата рада). Полазници ће по завршеној обуци добити потврду о савладаном програму обуке за основе Java script програмирања.
Овај вебсајт користи cookies да би вам обезбедили најбољу услугу. Додатне информације можете пронаћи на страници Политика приватности.
Прихвати