У Врању завршена онлајн Обука за вођење пословних књига
У врањској Филијали Националне службе за запошљавање 20. децембра свечано су уручена уверења за 11 полазника који су успешно завршили онлајн Обуку за вођење пословних књига.
Лицима укљученим у Програм Гаранција за младе, у уторак 12. новембра у просторијама Филијале Ниш Националне службе за запошљавање додeљен је 21 грант за покретање самосталне делатности по програму за самозапошљавање, који се финансира из буџета Републике Србије.
Одлуке о додели субвенције корисницима уручили су директор Филијале Ниш Бобан Матић и заменица директора Вања Стојковић.
„Током ове године у Филијали Ниш поднето је преко 900 захтева за програм за самозапошљавање по свим отвореним Јавним позивима за самозапошљавање, по редовном јавном позиву који се финансира из буџета Републике Србије, по јавним позивима који се финансирају у сарадњи са локалним самоуправама, као и кроз јавне позиве из програма „Гаранција за младе“ који спроводи Република Србија у сарадњи са Европском унијом. Прилику да започе сопствени посао, само ове године, добило је преко 500 незапослених лица са евиденције филијале, од тога је кроз програм „Гаранција за младе“ преко 150 лица добило прилику да покрене самосталну делатност“, истакао је директор Матић.
Двадесетпетогодишња Милена Ристић, планира да отвори фирму која ће се бавити фотографисањем шаренице ока, а добијена средства уложиће у опрему, куповину фотоапарата и машине за штампање.
„Фотографије шаренице ока спајам и обрађујем уз помоћ графичког дизајна, а након тога то се штампа и то може бити леп поклон. Очекујем да корисници мојих услуга буду парови, породице али и појединци. Желим да радим нешто иновативно, нешто што је тренд у свету, али га још нема на нашем тржишту, као што је фотографисање о којем говорим и што је повезано са мојом струком“, изјавила је Ристић.
Тридесетогодишњи Марјан Стојиљковић, по занимању физиотерапеут, има у плану да отвори студио за масажу пошто има искуства на тим пословима.
„Субвенција ми пуно значи, а добијени новац уложићу у опремање и декорисање простора и набавку уређаја као што су грејачи за пешкире и слично“, рекао је Стоиљковић.
Једна од будућих предузетница, Марија Васић, каже да је после завршеног Правног факултета и положеног правосудног испита њен следећи корак отварање адвокатске канцеларије.
Субвенцију је добила и Анита Ђурић, по занимању трговински техничар, која отвара кројачку радионицу, а добијени новац планира да уложи у машине и материјале.
„Моја бака је била кројачица и поред ње сам научила кројачки занат. Планирам да шијем кућни текстил, постељине, завесе и остало. Услови за пријаву на програм за самозапошљавање нису били тешки и свима са неким бизнис идејама бих препоручила да се пријаве“ истакла је Ђурић.
У врањској Филијали Националне службе за запошљавање 20. децембра свечано су уручена уверења за 11 полазника који су успешно завршили онлајн Обуку за вођење пословних књига.
У свечаној сали Скупштине општине Кладово 17. децембра су уручени уговори за реализацију мера активне политике запошљавања предвиђених локалним акционим планом. Том приликом уговоре је добило седам послодавца за запошљавање осам особа из категорије теже запошљивих на новоотвореним радним местима, као и осам младих особа ангажованих у оквиру програма праксе.
У сали Скупштине општине Петровац на Млави 11. децембра свечано су уручени уговори за доделу субвенција за самозапошљавање дванаест нових предузетника.
Представници борске Филијале Националне службе за запошљавање 12. децембра су уручили сертификате незапосленима из Мајданпека који су успешно завршили онлајн обуку за вођење пословних књига.
У просторијама Економско трговинске школе у Смедереву 14. децембра је одржан трећи Сајам високошколских установа, на коме је учестовала и своје програме и услуге младима представила и смедеревска Филијала Националне службе за запошљавање.
Овај вебсајт користи cookies да би вам обезбедили најбољу услугу. Додатне информације можете пронаћи на страници Политика приватности.
Прихвати