Незапослени су могли да конкуришу за различита радна места, али је највише слободних послова понуђено шивачима, радницима на сортирању финалних производа, продавцима, конобарима и лицима машинских и металских занимања од трећег до седмог нивоа квалификација, као што су бравари, металостругари, металоглодачи, заваривачи, оператери на CNC машинама и инжењери машинског и електро одржавања. У понуди су била и радна места за оператере у производњи, електричаре, магационере, месаре, возаче...
Отварајући сајам, градоначелник Кикинде Младен Богдан је истакао значај непосредног контакта незапослених са послодавцима, као и улогу локалне самоуправе у изградњи и опремању индустријске зоне, уз нагласак на то да је Кикинда добро место за привредно улагање.
Директорка Филијале Кикинда Јелена Митровић је изнела запажање да је ове године, уз велике компаније које су традиционални учесници на сајмовима запошљавања у организацији кикиндске филијале, присутан и значајан број самосталних занатских, угоститељских и трговинских радњи.
На штанду компаније „Jaffa“ Црвенка био је приметан велики број предатих радних биографија. Анђела Таталовић, представница компаније, потврдила је велику заинтересованост тражилаца запослења за позиције које су тренутно слободне и изразила задовољство поводом вишегодишњег учешћа њене компаније на сајмовима запошљавања.
Како је навела Валентина Рађеновић, стручна сарадница Заштитне радионице „Лира“, јединог предузећа за професионалну рехабилитацију и запошљавање особа са инвалидитетом у Севернобанатском округу, Сајам запошљавања је важан као могућност доласка до мотивисаних радника, али и због сачињавања базе радних биографија особа са инвалидитетом (ОСИ).
Највише радних места понудиле су компаније: „Тоза Марковић“, „Сента – Промет“, „Гордон“, „Мекафор“, „Ле Белиер“, „Ћорић Аграр“, „Тиса Аутомотив“. Сајам је био изузетно добро посећен, будући да је само НСЗ директно упутила на догађај око 1.500 незапослених са своје евиденције.
На Сајам су позвани и ученици завршних разреда средњих школа, како би се упознали са актуелном понудом послова у свом окружењу, уз могућност успостављања контакта са послодавцима. На штанду Националне службе за запошљавање ученици су се могли информисати о пријави на евиденцију незапослених и програмима подршке запошљавању.
У Кикинди су на крају марта 2025. године евидентирана 1.962 незапослена лица, што је за 155 незаослених мање у односу на исти период прошле године. Након шест месеци од одржавања пролећних сајмова, у Севернобанатском округу се протекле године запослило 354 незапослених лица. У Севернобанатском округу посао тренутно тражи 5.113 особа.