На сајму је учествовало 50 послодаваца из Ниша и околине, који су пријавили потребе за запошљавањем преко 1.600 нових радника различитих образовних профила и нивоа квалификација, а више послодаваца је исказало потребу за запошљавањем особа са инвалидитетом (ОСИ).
- Сајам запошљавања је добра прилика да се послодавци и људи који траже запослење или промену посла, сретну у једном непосреднијем окружењу, да размене идеје и потребе на начин који је много приснији него што је то стандардни разговор за посао у канцеларији - рекао је Милан Боснић, генерални директор Националне службе за запошљавање.
Он је окупљенима, а посебно младим људима, поручио да можда у овом тренутку оно што се нуди на сајму није идеално запослење за њих, односно да није нешто што су отпочетка сањали чиме ће да се баве, али да је потребно да започну нешто, да докажу да могу да испуњавају пословне задатке јер, како је истакао, много је лакше наставити каријерни развој када се већ има нешто у CV-ју, него када је то празан лист папира.
Заменик градоначелника Ниша Лука Гашевић је нагласио велики значај оваквих догађаја за локално становништво, као и Споразума који су овом приликом потписали представници НСЗ и локалне самоуправе.
- Данас смо потписали Споразум који није само административни чин, већ и воља и жеља да помогнемо свим младим људима и свим људима који су у потрази за послом - поручио је Гашевић, захваливши се генералном директору НСЗ на доприносу коју та институција пружа у побољшању живота незапослених Нишлија.
Према Споразуму о уређивању међусобних права и обавеза у реализацији мера активне политике запошљавања – суфинансирања између НСЗ и Града Ниша, ове године су издвојена значајна средства за програме самозапошљавања, стручне праксе, и усавршавања и запошљавања незапослених из категорије теже запошљивих. Град Ниш ће у реализацију ових мера уложити преко 35 милиона динара, док ће НСЗ издвојити скоро 29 милиона динара.
Након потписивања Споразума, генерални директор НСЗ и заменик градоначелника су са сарадницима обишли штандове послодаваца који су их информисали о пословању својих предузећа и будућим кадровским потребама.
Посета сајму била је веома запажена и послодавци су били задовољни бројем прикупљених радних биографија. Највећа потражња била је за радницима у производњи, радницима у области машинске обраде, браварима, заваривачима, електричарима, возачима, агентима осигурања, административним радницима, васпитачима, електро и машинским инжењерима, програмерима, радницима у угоститељству и хотелијерству, собарицама, конобарима и радницима на одржавању хигијене.