„Потенцијали Церјанске пећине су заиста велики и улагање у уређење овог простора је више него оправдано. Има још неколико локација које имају велики туристички потенцијал, тако да ћемо, како самостално тако и путем сарадње са Националном службом за запошљавање али и другим институцијама, радити на њиховом уређењу и афирмацији“, истакла је Наташа Станковић, градски већник у ГО Пантелеј, ресорно задужена за развој привреде и предузетништва.
Општина Пантелеј је прошле године у сарадњи са Националном службом за запошљавање запослила 70 лица, углавном кроз обуке за познатог послодавца. Овогодишњим акционим планом запошљавања такође су предвиђена значајна средства за мере и програме активне политике запошљавања, тако да ће се интензивна сарадња са Националном службом за запошљавање наставити.
Церјанска пећина је удаљена од Ниша 14 км и смештена је у ширем простору излетишта Каменички вис. Улаз у пећину налази се на месту понирања Провалијске реке, на 515 м надморске висине. Пећина је богата накитом, сталактитима, сталагмитима и хеликтитима, који се простиру целом њеном дужином. Завод за заштиту споменика природе 1998. године прогласио је Церјанску пећину за природно добро прве категорије, међутим, због недостатка средстава пећина још увек није уређена.